Kategorileri Aç / Kapat

Hamileler Nutella Yiyebilir mi? Gebelikte Nutella Yemek Zararlı mı?

Hadi şimdi Beğen butonuna tıklayarak Facebook sayfamıza katıl. Hoş geldin :)


Hamileler Nutella Yiyebilir mi?
Nutella'yı çok seviyorsanız, hamilelikte (gebelikte) nutella yemek isteyebilirsiniz. Canınız çektiğinde de, acaba hamilelikte nutella zararlı mı diye düşünebilir ve hamileler nutella yiyebilir mi diye, araştırma yapmak ihtiyacı hissedebilirsiniz. Çünkü hamilelik döneminde hem kendiniz hem de bebeğiniz için beslenmenize dikkat etmelisiniz. Bu süreçte farklı gıdalar yemek isterseniz, doktorunuza danışmayı unutmayın. Biz de sizler için bu konu hakkında yazalım istedik. Hep birlikte inceleyelim.

TAVSİYE: Hamilelikte (Gebelikte) Waffle Yenir mi? Zararlı mı?

Hamilelikte nutella yemek istiyorsanız, doktorunuza mutlaka danışın. Gebelik sürecinde beslenmeniz içerisine yeni bir şey ekleyecekseniz ya da canınız çektiğinde, her hamilelik benzersiz olduğundan doktorunuza danışmayı unutmayın.

TAVSİYE: Hamilelikte (Gebelikte) Bal Yenir mi? Hamilelikte Bal Yemek Zararlı mı?

Hamileler Nutella Yiyebilir mi?


Hamilelik döneminde doğacak bebeğinizi de düşünüp, yiyeceğiniz gıdalara daha çok dikkat ve özen göstermelisiniz. Bu heyecanlı süreci yaşarken, doktorunuzun talimatlarına uyarak yemeniz ya da yememeniz gereken gıdaları dikkate almalısınız.

TAVSİYE: Hamilelikte (Gebelikte) İncir Yenir mi? İncir Yemenin Faydaları ve Zararları

Gebelikte Nutella Yemek Zararlı mı?

Nutella ile ilgili yapılan çalışmalarda bazı endişeler ortaya çıktı. Nutella için yapılan araştırmalarda, yüksek ısı altında parçalandığında içerdiği hurma yağı nedeniyle, farelerde böbrek sorunları ve tümörlerin görülme sıklığının artmasına neden olduğu bulundu.

TAVSİYE: Hamilelikte Portakal Yenir mi? Hamilelikte Portakal Yemek Zararlı mı?

Üreticiler ise hurma yağını değiştirmektense, mümkün olduğu kadar riskleri ortadan kaldırdıklarını belirttiler.

Ancak tabi ki de, hiçbir şey nutella'nın kesin olarak kansere neden olduğunu belirtmez. Hamilelikte nutella yemek, yapılabilecek bir şeydir. Yani canınız nutella yemek çekerse, fazla kaçırmamak suretiyle yiyebilirsiniz.

TAVSİYE: Hamilelikte Nar Yenir mi? Nar Suyu İçilir mi? Nar Yemenin Faydaları ve Sakıncaları

Gebelikte Nutella Yemek Zararlı mı?


  • Hamilelik döneminde bazı kadınlar bazı gıdalara karşı duyarlı hale gelebilir. Fındık alerjiniz yoksa, yemenizde bir sakınca olmayacaktır. Ancak alerjiniz varsa, tabii uzak durursunuz. Ya da öncesinde doktorunuza danışabilir ve test yaptırabilirsiniz.
  • Nutella, şeker oranı yüksek olduğundan dolayı fazla yenmemelidir. Bilindiği üzere şeker, herkes için zararlıdır ve hamileyken daha da dikkat edilmelidir. Çok fazla şeker tüketimi, gebelik diyabeti başlangıcına sebep olabilir. Gebelik diyabeti erken doğumlara, düşüklere ve hatta ölü doğumlara neden olabilir. Hele de diyabetikseniz, zaten tamamen kaçının. Ya da doktor kontrolünde ölçülü olarak yiyin.
  • Diğer bir yan etkisi de şekere ek olarak bol miktarda yağ içermesinden kilo alımına neden olabilir. Bol miktarda lif ve proteinle beslenmenizin yanı sıra doktorunuza danışarak, haftada biraz nutella yiyebilirsiniz.Hamilelikte nutella yenir mi? sorusu hakkında yazacaklarımız bunlar. Doktorunuza danışmayı unutmamakla beraber, beslenmenize dikkat ederek az miktarda yemenizde sakınca yoktur. Gebelikte nutella yiyenler konusunda hamilelikte nutella yemek zararlı mı ya da farklı bildikleriniz varsa, aşağıdaki yorum alanından diğer anne adayları için yazmayı unutmayın. Sağlıklı hamilelikler dileriz.

İlginizi çekebilecek yazılar:

İçeriği sevdin mi? Beğen ve Paylaş butonlarına tıklayabilirsin. Teşekkürler :)

FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır

Hiç yorum yok: